Do wyboru w sklepach bardzo często mamy parasol kwadratowy lub ten z okrągłą czaszą. Rozważając zakup takich produktów, warto im się po kolei przyjrzeć, aby mieć pewność, że dokonujemy dobrego wyboru na długi czas.

Dobry parasol kwadratowy

Chyba można powiedzieć, że bywają takie przypadki (i to w zdecydowanej większości), iż parasol z czaszą kwadratową i czaszą okrągłą niczym się od siebie nie różnią – jedynie kształtem samej czaszy. Wszystkie inne funkcje są takie same. Konstrukcja również może być taka sama. To jak wybrać ten lepszy parasol? Wszystko już tak naprawdę zależy od naszych odczuć estetycznych oraz od miejsca, gdzie taką osłonę przed słońcem chcemy ustawić. Jeżeli ktoś stawia na nowoczesność, minimalizm w swoim ogrodzie, to jak najbardziej może postawić na kwadrat. Okrągła czasza polecana jest w zdecydowanej większości przypadków do miejsc, gdzie króluje klasyka i tradycja.

Solidny parasol okrągły

Parasol kwadratowy oraz okrągły mogą tworzyć solidną konstrukcję na wiele lat, którego rozpiętość będzie mała i dyskretna lub też możemy zdecydować się na coś wielkiego, co zapewni nam ogromną osłonę przed słońcem. Pamiętajmy o tym, aby wybierać (jeżeli istnieje taka możliwość) te parasole, które otwierane są za pomocą specjalnej korby. Dzięki temu będziemy pewni, że podczas samego otwierania się nie namęczymy. Należy zapamiętać również jeszcze jedną rzecz – zawsze po otwarciu parasola czaszę należy zablokować, aby ta nagle nie chciała się zamknąć z ludźmi siedzącymi pod spodem. 

Comments are closed.