Wiele kobiet marzy o pięknych paznokciach. Teraz to marzenie może się spełnić. Wystarczy bowiem udać się do kosmetyczki i skorzystać z akrylowej metody zdobienia paznokci, która sprawia, że dłonie stają się piękne. Na czym polega ta metoda i jakie ma zalety?

Metoda akrylowa zdobienia paznokci

Metoda akrylowa służy przede wszystkim do przedłużania płytki paznokcia. Jednak niektóre Panie używają akrylowe masy na naturalną długość płytki. Takie rozwiązanie również wygląda efektownie.

Sztuczne paznokcie stanowią również rozwiązanie dla Pań, których płytka paznokcia posiada wady kształtu. Również kruche paznokcie, które są podatne na złamania nadają się do przedłużania metodą akrylową.

Jak przebiega ten proces?

Otóż niezbędna do tego jest odpowiednia baza. W tym przypadku jest to akrylowa baza. W przypadku przedłużania płytki wykorzystuje się specjalne nakładki, które umożliwiają dokładne rozprowadzenie masy. Na taką bazę nakłada się odpowiednie lakiery i zdobienia.

Oczywiście sytuacja ma się troszkę inaczej jeśli chodzi o wykonanie manicure, ale bez przedłużania płytki. Tutaj konieczne jest tylko dokładne nałożenie masy, a następnie uformowanie kształtu paznokcia.

Plusy wykonania metody akrylowej

Oczywiście największym plusem jest tutaj trwałość paznokcia. Perfekcyjnie wykonany manicure może utrzymywać się na płytce nawet do 3 tygodni. Oczywiście jest możliwe, aby wytrzymał dłużej. Jednak odrost z czasem wygląda nieestetycznie. Dlatego warto jest wtedy uzupełnić żel.

Kolejny duży plus to brak szkodliwości. Wbrew pozorom, metoda akrylowa zdobienia paznokci nie jest tak szkodliwa, jakby się mogło wydawać. Pod bazą paznokieć dalej może rosnąć. Oczywiście takie paznokcie są trwałe na wszelkie uszkodzenia, odpryskiwanie czy ścieranie. Dlatego nie trzeba się przejmować malowaniem lakierem. Oczywiście ceny są uzależnione od rodzaju paznokcia, przedłużenia czy zdobień. Najróżniejsze studia kosmetyczne posiadają różne ceny. O indywidualne ceny należy dowiadywać się w konkretnych salonach.

Piękne paznokcie są dzisiaj w zasięgu ręki. Wystarczy tylko znaleźć odpowiedni salon i wybrać wzór. Trwałe i piękne paznokcie są pięknym dodatkiem do codziennej stylizacji. Jednocześnie są bardzo wygodne. Warto zaznaczyć, że aby taka baza dobrze się trzymała, żel powinien zostać położony starannie. Po ściągnięciu żelu płytka paznokcia może być delikatnie porysowana, jednak nie są to duże zniszczenia. Piękne dłonie to teraz nie problem. Jest to wspaniała wizytówka, która zdecydowanie przyciąga wzrok.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-akrylowa/.

Comments are closed.