Bitcoiny, ethery, altcoiny, itd., – wymieniać można bez końca. Jeżeli ktoś chce mieć pewność, że bierze udział w bezpiecznym obrocie kryptowalutami, musi wybrać jedną z cyfrowych giełd walutowych. Jest ich wiele, a wciąż może ich przebywać. Umożliwia to m.in. rozwijająca się wciąż technologia blockchain.

Nie tylko opinie innych użytkowników

Osoby, chcące postawić swój pierwszy krok w wirtualnym świecie kryptowalut, mogą wziąć pod uwagę opinię innych użytkowników, jeśli chodzi o inwestycje. Najlepiej bliskich znajomych, którzy mają doświadczenie z coinami pod różnymi postaciami. Blockchain development services sprawiły, że same giełdy prześcigają się wzajemnie, chcąc ściągnąć do siebie jak największą rzeszę inwestorów. 

Jedną z “kuszących” rzeczy, która może zdecydować o tym, że będzie to właśnie ta giełda, jest dostęp do aplikacji mobilnej. Tak, nawet takie rzeczy są możliwe. W tworzeniu takich aplikacji pomaga blockchain development company. Jedną z nich jest 10Clouds, zapewniając swoim klientom dostęp do takich usług, jak blockchain software development, blockchain application development. 

Bezpieczna giełda kryptowalut

Pomimo wygodnych w użytkowaniu aplikacji mobilnych, należy jednak mieć na względzie swoje bezpieczeństwo, decydując się na założenie konta na cyfrowych giełdach. Tym bardziej, że wszystkie giełdy mają relatywnie krótką historię działalności, która mierzona jest do tej pory w kilkunastu latach.

Decydując się na założenie konta, na względzie trzeba mieć więc m.in. zabezpieczenia techniczne, otoczenie prawne, zabezpieczenia organizacyjne. Koniecznością jest dwuetapowa weryfikacja, która zdobywa na popularności w coraz większej ilości serwisów (nie tylko, jeśli chodzi o bitcoiny). Do tego należy sprawdzić, czy we wcześniejszych latach nie dochodziło w takich miejscach do poważnych incydentów. Jeżeli tak, to w jaki sposób sobie z nimi poradzono. 

Użytkownik powinien również sprawdzić, czy zostanie mu udostępniona możliwość przechowywania aktywów poza siecią, na tzw. cold walletach.

Które giełdy są najlepsze?

W obecnych czasach sporządzany jest na bieżąco ranking giełd kryptowalut. Jeżeli chodzi o dobry poziom bezpieczeństwa, to na pierwszych pozycjach znajdują się te giełdy, których siedziby znaleźć można na Malcie, w Japonii, Szwajcarii, a także w Estonii. Ciekawą ofertę ma także Singapur.

Na chwilę obecną można powiedzieć, że inwestorzy powinni unikać giełd, które powiązane są z takimi miejscami, jak Seszele, czy też Wyspy Dziewicze, a także Bahamy. 

 

Comments are closed.