Przydatne narzędzia do wykonywania knifemakingu są nie tylko pomocne, ale również obowiązkowe. Pewnych prac po prostu nie da się wykonać bez korzystania z zewnętrznej pomocy. Na każdym etapie pracy trzeba wykazać się precyzją i dokładnością, aby stworzyć nóż na miarę XXI wieku. Liczy się nie tylko nieskazitelne ostrze, ale również piękna, często zdobiona rączka. Imadło do obróbki rękojeści noży jest urządzeniem, bez może obejść się każdy doświadczony nożorób.

 

Imadło do obróbki rękojeści noży – niezbędnik podczas wykończenia rączki

 

Mówi się, że imadło do obróbki rękojeści noży jest swego rodzaju niezbędnikiem pracy każdego rzemieślnika. Rączka w dzisiejszych czasach jest bardzo ważnym elementem i w zależności od indywidualnych potrzeb każdego kupca – może służyć do codziennej pracy w kuchni, lub do różnorodnych czynności przeprowadzanych podczas wizyt leśnych. Właśnie dlatego wykonanie pięknej, funkcjonalnej rączki jest tak ważne!

 

Sprawdź także: Imadło do obróbki rękojeści noży – CraftPoint

 

Imadło do obróbki rękojeści noży zawiera w swojej budowie jeden, bardzo ważny element – to szczęki podtrzymujące ostrze noża. Zapewniają one przede wszystkim mocny ścisk ostrza pozwalający na swobodną pracę nad wykonanie rączki. Nóż nie buja się i nie zmienia swojej pozycji, a raz włożony może już znajdować się tam do końca pracy! Bowiem imadło do obróbki rękojeści noży posiada możliwość ,,przekręcania” ostrza na różnych płaszczyznach (działa ono w systemie 2 i 3 osi!)

 

Jeżeli dany knifemaker martwi się o jakość ostrza swojego noża to może być o to w zupełności spokojny. Szczęki nie zostały stworzone z gumowego materiału przypadkowo. Dzięki niemu ostrze mimo mocnego ścisku nie rysa się i nie pogarsza swojej jakości.  Dlatego nożorób może spokojnie skupić się na wykonywaniu swojej rączki równocześnie zapewniając sobie bezpieczeństwo pracy.

 

Imadło do obróbki rękojeści noży – dodatkowy atut

 

Dodatkowym atutem imadła do obróbki rękojeści noży jest możliwość wykorzystywania go jako urządzenia do satynowania. Jedyne co trzeba zrobić to zastosować dodatkową wkładkę! Dzięki temu imadło do obróbki rękojeści noży jest niezwykle wszechstronne.

 

 

Comments are closed.