Reakcje alergiczne to bardzo powszechna dolegliwość. Choć w powszechnej opinii dotyczy ona przede wszystkim dzieci, to jednak może ona występować również u dorosłych. Co więcej, odczyny alergiczne mogą się również pojawiać u osób, u których wcześniej nie wstępowały tego typu problemy.

Alergia

Reakcje alergiczne mogą być podyktowane indywidualnymi predyspozycjami genetycznymi, jak również wpływ na nie mogą mieć czynniki zewnętrzne. Wśród nich wymienić należy przede wszystkim rosnące zanieczyszczenie środowiska naturalnego oraz coraz bardziej powszechne stosowanie i nadużywanie substancji zapachowych, konserwantów czy antybiotyków. Wymienione związki mogą być składnikiem produktów spożywczych, proszków do prania czy nawet mydła. Warto bowiem pamiętać o tym, że w przypadku bezpośredniego  kontaktu z alergenem mogą pojawiać się reakcje skórne, takie jak na przykład: obrzęk, świąd czy wysypka. Nie można również zapominać o tym, że różnorodne zmiany skórne oraz zwiększona podatność skóry na podrażnienia może występować również w przebiegu bardziej poważnych chorób, takich jak na przykład: łuszczyca, egzema czy atomowe zapalenie skóry. W takim wypadku, leczenie za pomocą preparatów medycznych powinno być wspierane poprzez codzienną pielęgnację z użyciem specjalistycznych produktów myjących.                    

Mydło do rąk dla alergików

Z uwagi na lawinowo rosnącą liczbę osób, w przypadku których rozwijają się różnorodne reakcje uczuleniowe konieczne jest coraz częstsze stosowanie produktów hipoalergicznych. Cechują się one bardzo prostym składem, opartym przede wszystkim na elementach pochodzenia naturalnego. W tym przypadku, ilość składników, które potencjalnie mogłyby wywoływać podrażnienia jest ograniczona do minimum. Tego typu produkty, takie jak na przykład mydło do rąk dla alergików nie powinny posiadać w składzie konserwantów oraz parabenów. Polecane mydła dla alergików powinny również regulować ilość wydzielania sebum. Oznacza to, że ich stosowanie nie może przyczyniać się ani do nadmiernego przesuszania skóry, ani również do jej przetłuszczania. Ponadto, mydło musi skutecznie odżywiać i nawilżać komórki skóry. W tym celu wykorzystywane są witaminy oraz makro i mikroelementy. Dodatkowo, dobrej jakości mydła cechują się wysoką zawartością naturalnych olejków roślinnych, takich jak na przykład arganowy. Stanowi on źródło między innymi nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 oraz omega-6 czy tokoferoli o charakterze przeciwutleniającym. 

Mydło dla alergików – zalety stosowania 

Stosowanie mydła dla alergików przyczynia się do regeneracji oraz utrzymywania naturalnego lipidowego płaszcza ochronnego na powierzchni skóry. Ponadto, dobrej jakości hipoalergiczne mydło łagodzi stany zapalne, sprzyja szybkiemu gojeniu się drobnych ran oraz poprawia ogólną kondycję skóry.   

Zobacz także https://internetowo.eu

Comments are closed.