Stół ogrodowy aluminiowy to bez wątpienia jeden z najczęściej wybieranych elementów do aranżacji ogrodu czy tarasu. Stoły takie odznaczają się doskonałą prezencją, możliwością wykorzystania ich w różnych aranżacjach. Jaki stół ogrodowy aluminiowy wybrać? Jak o niego dbać?

Stół ogrodowy aluminiowy z tekowym blatem

Odpoczynek blisko natury to świetny pomysł na relaks po długim dniu w pracy czy w szkole. Bliskość słońca i zieleni pozytywnie wpływa na samopoczucie, pozwala na odprężenie. Stół ogrodowy aluminiowy może stać się centralnym punktem na tarasie czy w ogrodzie – wystarczy uzupełnić go wygodnymi krzesłami. Jednym z ciekawszych modeli jest bez wątpienia stół ogrodowy aluminiowy z tekowym blatem – stoły takie osadzone są na stabilnych, aluminiowych stelażach malowanych proszkowo. Zastosowanie aluminium sprawia, że konstrukcja stołu jest lżejsza. Blat tworzony jest z naturalnego drewna tekowego – drewno to zachwyca odcieniami, usłojeniem. Połączenie aluminium z naturalnym drewnem daje niebanalne rezultaty – taki stół świetnie prezentować się będzie w aranżacjach rustykalnych czy prowansalskich.

Stół ogrodowy aluminiowy z drewnem eukaliptusowym

Jak w prosty sposób zmienić odbiór przestrzeni wypoczynkowej? Pomoże w tym stół ogrodowy aluminiowy z blatem z drewna eukaliptusa. Stół taki warto uzupełnić o wygodne krzesła rattanowe – taki zestaw mebli ogrodowych sprawi, że każda chwila na świeżym powietrzu będzie wyjątkowa. Kupując stół ogrodowy z drewnianym blatem, warto wiedzieć, że konieczne okaże się regularne konserwowanie drewna. Dzięki olejowaniu drewno stanie się bardziej odporne na wilgoć, wnikanie kurzu, brudu. Olejowanie pozwoli też na wydłużenie żywotności mebla. W czasie zimy stół tego typu warto okryć pokrowcem ogrodowym.

 

 

 

 

 

Comments are closed.