Po latach użytkowania pojazdy mechaniczne tracą na wartości, a także na wyglądzie. Na pewno wiele osób nie jest zadowolonych z estetyki swojego pojazdu. Pomimo tego, że regularnie dbają o jego czyszczenie. Aby przywrócić samochodom ich dawny blask (a może nawet jeszcze lepszy wygląd!) przyda się prawidłowa i bardzo staranna kosmetyka auta.

Gruntowna kosmetyka auta

Należy rozróżnić dwa rodzaje pojęć. Zwykłe czyszczenie a profesjonalna kosmetyka zdecydowanie się od siebie różnią. Pierwsze – obejmujące na ogół mycie i odkurzenie – zajmuje zgoła kwadrans, czy też dwadzieścia minut.

Kosmetyka, czy też jak się mówi profesjonalnie detailing, to zdecydowanie bardziej dogłębny proces. Rzadko kiedy można tak w szczegółowy sposób wykonać go w domu. Zdecydowanie lepiej wybrać się do warsztatów oferujących usługi detailingu. Tak, samochód trzeba będzie tam zostawić nawet na kilka godzin, ale efekty na pewno będą zdecydowanie lepsze, niż ktoś samodzielnie zdecydowałby się na tego typu usługi.

Zalety detailingu

Tak, nie ma się co oszukiwać, że kosmetyka auta jest tania. Nawet, jeżeli ktoś zdecyduje się na to, aby samodzielnie wyczyścić cały samochód, będzie musiał wydać pieniądze na odpowiednie kosmetyki. Podobnie jest, jeżeli ktoś zdecyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnego warsztatu  detailingowego.

Należy jednak zdawać sobie sprawę, że tego typu proces przynosi ogromne korzyści. Wśród nich należałoby wymienić większą odporność na negatywne działania czynników atmosferycznych. Powierzchnia lakieru będzie zdecydowanie w lepszym stanie i na pewno nie będzie tak łatwo poddawać się deszczom, czy nawet odpryskom, jakie często pojawiają się na drodze.

Regularna kosmetyka sprawia, że tego typu działania pomagają utrzymać pojazd w większej czystości.

Samochód, a dokładnie cała powłoka lakieru, będzie zdecydowanie lepiej zabezpieczona przed okresem zimowym. Kosmetyka sprawia również, że cały lakier jest bardziej odporny na działanie promieni słonecznych, dzięki czemu kolor nie będzie blednął.

Gruntowne czyszczenie pojazdu

Na samym początku pojazd powinien zostać wyczyszczony ze wszystkich nalotów, które często nie są dostrzegalne dla ludzkiego oka. Ważne jest wyczyszczenie najdrobniejszych elementów, np. gumowych uszczelek, czy też loga samochodu. 

Do mycia lakieru muszą zostać użyte specjalne, miękkie gąbki, które powinny zostać wykonane z mikrofibry. Dzięki temu będzie wiadome, że powierzchnia lakieru na pewno nie zostanie zarysowana.

Przed polerowaniem należy wykonać glinkowanie. To właśnie dzięki temu zostanie ułatwione polerowanie. 

Nie można zapominać o tym, że kompleksowa kosmetyka odpowiada nie tylko za zewnętrzną stronę samochodu. Ważne jest również to, aby wyczyścić całe wnętrze specjalnie dedykowanymi kosmetykami do tego. Tapicerka i podsufitki – wszystko musi zostać wypucowane, aby mogło prezentować się w odpowiedni sposób. 

Działania powinny zostać również skupione dookoła klimatyzacji, gdzie często gnieżdżą się różnego rodzaju zanieczyszczenia – szkodliwe również dla zdrowia człowieka. 

Comments are closed.