Lasery na dobre zagościły w klinikach medycyny estetycznej. Przy ich pomocy można pozbyć się takich niedoskonałości, jak zmarszczki, przebarwienia czy zmiany skórne. W laserowym odmładzaniu twarzy wykorzystuje się różne technologie. Lasery dobierane są w zależności od zaawansowania procesu starzenia i potrzeb pacjenta. Jak wygląda laserowe odmładzanie skóry?

Co to jest odmładzanie laserowe?

Odmładzanie laserowe to zabieg, wykorzystujący skupioną wiązkę światła o określonej długości fali, która wywołuje konkretne działanie na tkanki. Pod wpływem działania lasera dochodzi do mikroskopijnych uszkodzeń w głębokich warstwach skóry lub na jej powierzchni. Celem zabiegu jest pobudzenie procesów regeneracyjnych, które z kolei mają prowadzić do odmłodzenia skóry. Lasery stymulują przede wszystkim przebudowę kolagenu – powodują obkurczenie istniejących włókien kolagenowych (które są najczęściej rozciągnięte na skutek starzenia się organizmu) oraz pobudzają produkcję nowego kolagenu. Skóra w ciągu kilku tygodni po zabiegu wyrównuje swoją strukturę, ujędrnia się i napina. Jednocześnie zmarszczki ulegają spłyceniu.

Lasery używane do odmładzania twarzy

Odmładzanie twarzy wykonywane jest przy pomocy różnych laserów. Technologie, z jakich korzystają specjaliści w Klinice Estell Senator – klinika medycyny estetycznej w Warszawie:

Technologia frakcyjna

Odmładzanie twarzy, tzw. lifting laserowy, wykonywany jest najczęściej przy pomocy lasera frakcyjnego. Pacjenci do wyboru mają łagodne lasery nieablacyjne oraz lasery ablacyjne (laser frakcyjny CO2) o bardziej intensywnym działaniu. W pierwszym przypadku dochodzi do przebudowy kolagenu i elastyny w wewnętrznych warstwach skóry bez naruszania jej powierzchni. Takie zabiegi trzeba jednak wielokrotnie powtarzać, aby uzyskać pożądane efekty.

Osobom, które oczekują szybszych i wyraźniejszych efektów, dedykowane są zabiegi z użyciem technologii frakcyjnej CO2. Urządzenia te wywołują w skórze proces ablacji (odparowywania). W skórze powstają mikrokanaliki, które natychmiast pobudzają procesy naturalnej regeneracji skóry. Zabieg nie powoduje naruszenia sąsiednich tkanek ani powstawania ran, a proces gojenia następuje bardzo szybko. Laser CO2 jest w stanie zredukować nawet najgłębsze zmarszczki. Używa się go też do redukcji blizn (w tym blizn potrądzikowych) oraz zmian skórnych.

Technologia tulowa

Lasery tulowe pracują w trzech trybach: ablacyjnym, nieablacyjnym oraz subablacyjnym. Dzięki temu możliwe jest leczenie różnych problemów skórnych, m.in. drobnych zmarszczek, wiotkości skóry, nierównego kolorytu cery, przebarwień, blizn potrądzikowych, piegów. Energia lasera dociera do głębokich warstw skóry, co pozwala na jej kompleksową przebudowę od warstwy podstawnej. Do uzyskania optymalnych rezultatów konieczne jest wykonanie serii zabiegów.

Laserowe odmładzanie twarzy w klinice medycyny estetycznej

Zabieg odmładzania laserowego wykonywane są przez doświadczony personel medyczny. Osoba posługująca się tym urządzeniem musi mieć stosowne kwalifikacje. Jak znaleźć kompetentny gabinet medycyny estetycznej? Kliknij tutaj i poznaj listę sprawdzonych klinik, wykonujących zabiegi z zakresu laseroterapii. W profesjonalnym gabinecie przed zabiegiem zawsze odbywa się konsultacja, podczas której lekarz zadaje szereg pytań w celu wykluczenia przeciwwskazań. Konieczne jest również odpowiednie przygotowanie do laseroterapii.

Comments are closed.