Redukcja tkanki tłuszczowej może sprawić trudność każdemu. Z nadmiarem opornego tłuszczu zmagają się nawet osoby o prawidłowej masie ciała i aktywne fizycznie. Nic więc dziwnego, że ogromną popularnością cieszą się obecnie zabiegi medycyny estetycznej o działaniu wyszczuplającym. Czy modelowanie sylwetki przy pomocy nowoczesnych technologii jest skuteczne? Z jakich zabiegów warto skorzystać?

Skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej – od czego zacząć?

Podstawą w dążeniu do redukcji tkanki tłuszczowej jest zdrowa dieta i regularna aktywność fizyczna. Od tego powinien zacząć każdy, kto chce wyszczuplić ciało i nadać mu pożądane kształty. Zabiegi medycyny estetycznej przeznaczone są dla osób o prawidłowej masie ciała lub nieznacznej nadwadze. Otyłość stanowi przeciwwskazanie do redukcji tkanki tłuszczowej przy pomocy większości zabiegów modelowania sylwetki.

Wcześniejsze wdrożenie nawyków i ich kontynuowanie ma też wpływ na skuteczność zastosowanych procedur. Specjaliści z Kliniki Miracki w Łodzi podkreślają, że modelowanie ciała powinno iść w parze z dietą i ćwiczeniami. Dzięki temu efekty zabiegów będą utrzymywały się zdecydowanie dłużej.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej na oporną tkankę tłuszczową?

Z oporną tkanką tłuszczową można walczyć na różne sposoby. W tym celu sprawdzają się różne technologie – królują wśród nich laseroterapia, ultradźwięki, a także leczenie zimnem. Przed wyborem konkretnego zabiegu warto skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej, który dopasuje dla nas najlepszą terapię. Czasem warto połączyć kilka procedur dla uzyskania optymalnego efektu. Poniżej przedstawiamy trzy zabiegi medycyny estetycznej, które koncentrują się głównie na redukcji tkanki tłuszczowej.

Kriolipoliza

Kriolipoliza to sposób na usunięcie sporej ilości tkanki tłuszczowej bez przerywania ciągłości naskórka. Na czym polega ten zabieg? Kriolipoliza to technologia, która opiera się na wymrażaniu tkanki tłuszczowej. Zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalistycznego urządzenia wyposażonego w głowicę chłodzącą. Podczas terapii ciało chłodzone jest do bardzo niskiej temperatury – dochodzącej do -8°C. Intensywny chłód uszkadza komórki tłuszczowe, które są następnie usuwane przez organizm na drodze naturalnych procesów fizjologicznych. Efekty kriolipolizy pojawiają się stopniowo – widoczne są już po 3-4 tygodniach, jednak utrwalają się w ciągu 3 miesięcy. W niektórych przypadkach wskazane jest powtórzenie zabiegu.

Lipoliza laserowa

Podczas lipolizy laserowej również w sposób mało inwazyjny można zredukować tkankę tłuszczową oporną na odchudzanie. Zabieg ten jest szybki i komfortowy dla pacjenta. Laser przenika przez skórę i niszczy komórki tłuszczowe, które są następnie samodzielnie usuwane przez organizm. Lipoliza laserowa pobudza dodatkowo skórę do produkcji kolagenu, czego efektem jest wzmocnienie i obkurczenie leczonego obszaru. Ponieważ zabieg ten opiera się na naturalnych procesach zachodzących w organizmie, jego efekty, podobnie jak w przypadku kriolipolizy, nie pojawiają się od razu. Specjaliści zalecają też zwykle wykonywanie zabiegów laserowych w seriach.

Liposukcja ultradźwiękowa

Jest to zabieg o największej ingerencji w tkankę spośród wymienionych. Liposukcja ultradźwiękowa to metoda bezpośredniej redukcji tkanki tłuszczowej poprzez jej odsysanie. Dzięki zastosowaniu technologii ultradźwiękowej możliwe jest precyzyjne oddzielenie tłuszczu od włókien nerwowych i naczyń krwionośnych, dzięki czemu zabieg ten niesie ze sobą niewielkie ryzyko powikłań. Tkanka tłuszczowa pod wpływem kawitacji przybiera płynną konsystencję, co umożliwia jej sprawne usunięcie. Liposukcja ultradźwiękowa jest zabiegiem jednorazowym i trwałym. Nie chroni jednak przed odkładaniem się tkanki tłuszczowej w innych miejscach, dlatego podobnie jak w przypadku każdego innego zabiegu, należy zadbać o zdrowy styl życia po jej zakończeniu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Łodzi.

 

Comments are closed.