Kobieta powinna znać swoje ciało i organizm. Dotyczy to w szczególności tych, co chcą zajść w ciążę i urodzić pierwsze dziecko. Cykl miesiączkowy, czyli zmiany zachodzące w organizmie kobiety, przygotowujące narządy rodne do zapłodnienia, ma znaczenie w odniesieniu do owulacji. W czasie jego trwania niewiele jest dni płodnych, w których najłatwiej zajść w ciążę. Pomocnym narzędziem do określenia odpowiedniego momentu jest m.in. termometr owulacyjny. Jednak nie tylko on ma znaczenie, ale również płodność obojga partnerów. Kompendium wiedzy otrzymasz na blogu dla kobiet – termometrowulacyjny.pl.
Termometr owulacyjny – co to takiego? Czym różni się od zwykłego termometru?
Po co jest termometr owulacyjny? Odpowiedź jest prosta, ale wymaga dokładniejszego wytłumaczenia. Dobry termometr owulacyjny mierzy temperaturę z dużą dokładnością. Potrafi wskazać różnicę i zmianę temperatury o 0,05 – 0,01 stopnia Celsjusza. Jest to o tyle istotne, że odnosi się to do owulacji u kobiet. Kluczową kwestią jest cykl miesiączkowy, który może być nieregularny i zaburzony. Wiązać się to będzie z niedokładnym oszacowaniem dni płodnych. Podziałka na termometrach owulacyjnych pozwala dokonać pomiaru temperatury z waginy i odbytu, które dają najbardziej przybliżone wyniki PTC w stanie spoczynku. Wzrost o minimum 0,2 stopnia Celsjusza oznacza, że zaczął się okres owulacji.
Płodność u kobiet – czy wiek ma znaczenie? Pozostałe czynniki niskiej płodności
Wiek ma duże znaczenie przy zajściu w ciążę u kobiet. Myśląc o założeniu rodziny naturalny proces będzie miał wpływ na to, czy będziemy mogli razem z partnerem starać się o dziecko. Biologia rządzi się swoimi prawami, dlatego najlepszym czasem na własne potomstwo jest wiek między 20 a 25. Wtedy występuje największe prawdopodobieństwo zatrudnienia. Nie bez znaczenia jest również dieta, aktywność fizyczna i zdrowie. O tym i pozostałych czynnikach przeczytasz więcej na https://termometrowulacyjny.pl/plodnosc-a-wiek-od-kiedy-kobieta-jest-plodna/.
Comments are closed.