Blockchain, Bitcoin – te dwa pojęcia pojawiają się bardzo często we współczesnym nazewnictwie. Tak, powiązane są one z rynkiem kryptowalut. Czas na to, aby przypomnieć najważniejsze informacje, jakie mogą przydać się każdego dnia osobom zainteresowanym tym tematem.

Waluta internetu

Blockchain development sprawił, że w chwili obecnej mówić można śmiało, iż internet ma swoją walutę. Tak jak każdy kraj ma swoją (niektóre państwa Unii Europejskiej mają wspólną=euro) walutę, tak również internet ma swoje wirtualne monety. Obowiązują one wszędzie tam, gdzie jest obecny internet, czyli praktycznie w każdym miejscu, jakie znajduje się na świecie.

Waluta nie do podrobienia

Blockchain development services sprawiły, że waluta jest nie do podrobienia. Nie ma mowy o tym, żeby ktoś ją skopiował. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę to, iż można ją przesyłać online, w dowolne miejsce, jakie istnieje na świecie, gdzie ma się do czynienia z internetem. Zwiększa to również jej poziom bezpieczeństwa.

Sieć P2P

Każda blockchain development company (m.in. 10Clouds) dba o to, żeby Bitcoin (a dokładnie sieć pozwalająca na wykorzystanie kryptowalut) działała na zasadzie P2P. Co to dokładnie oznacza? Że każdy użytkownik ma takie same uprawnienia. Przeciwieństwem do tego jest sieć, gdzie ma się do czynienia z połączeniem klient-serwer.

Zakup kryptowalut

Blockchain software development sprawił, że obecnie Bitcoiny oraz inne, wirtualne monety można kupić na zasadzie face-to-face, czyli od innych użytkowników, jacy chcą zaoferować zawartość swojego wirtualnego portfela. Coiny można również kupić w internetowym kantorze, gdzie znaleźć można tylko i wyłącznie wirtualne monety. Tak, obecnie do wyboru są dwa rodzaje kantorów: z normalnymi walutami, a także z kryptowalutami.

21 milionów 

Dla jednych będzie to dobra wiadomość – chociażby nie wiadomo co się działo, inflacja oraz Bitcoin nigdy nie będą ze sobą powiązane. Inflacja nie ma na niego żadnego wpływu. Z drugiej jednak strony oznacza to tylko tyle, że Bitcoinów może być tylko 21 milionów.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Blockchain application development sprawił, że swój wirtualny portfel z kryptowalutami można obserwować na bieżąco – nawet z takich urządzeń, jak smartfon. To ułatwia również wgląd do historii transakcji, jakie są zawierane przez inwestorów. Uwaga! Najważniejsza informacja to fakt, że dane użytkowników są chronione. Na giełdach kryptowalut wszyscy występują pod anonimowymi loginami. 

 

Comments are closed.