Craftpoint to sklep, który powstał z miłości i pasji do kaletnictwa. Bowiem właściciele sklepu sami pasjonują się tą dziedziną rzemiosła. Dzięki temu każdy klient może być pewien, że produkty, które widnieją na stronie sklepu kaletniczego są godne swojej ceny i nie rozpadną się w trakcie użytkowania. W ofercie sklepu znajdują się różnorodne produkty – takie jak skóry garbowane roślinnymi metodami, narzędzia do skóry, chemia do skóry czy produkty ułatwiające szycie. Dzięki temu można powiedzieć, że jest tutaj wszystko czego potrzebuje dusza kaletnika!

Czym jest chemia do skóry i jak jej używać?

 

Chemia do skóry jest dość kontrowersyjnym punktem na liście zakupowej kaletników. Dzięki niej mogą oni dodać animuszu swoim produktom, ale również zabezpieczyć je przed uszkodzeniami. Dlatego Craftpoint stoi za dobrą chemią do skór. Bardzo ważne jest słowo ,,dobrą” ponieważ na rynku można znaleźć farby niskiej jakości, które faktycznie mogą zepsuć jakość skóry. Dlatego wiodącą marką w sklepie Craftpoint jest Fiebing’s, która jest godna swojej ceny.

Farby do skóry są bardzo różnorodną kategorią, która dzieli się w zależności od przeznaczenia. W tej kategorii można znaleźć farby poprawiające kolor skóry zwane farbami do malowania skóry. Innym przykładem są farby do renowacji skóry po uszkodzeniach czy farby do antykowania (postarzania) skóry w starodawnym stylu. Wszystkie te farby łączy pamięć o konieczności odtłuszczenia powierzchni skóry przed przeprowadzaniem zabiegu nakładania farby. To bardzo ważny punkt, o którym często zapominają amatorzy. Odtłuszczenie gwarantuje możliwość penetracji pigmentu farby w głębsze warstwy skóry.

Inną grupą chemii do skóry są kleje, które wspomagają zbicie skóry i stworzenie jednolitego dzieła. Niektóre z nich są klejami szewskimi o mocniejszym chwycie, a niektóre bardziej nadają się do skóry elastycznej. Na pewno jeżeli jest się jeszcze niewprawioną osobą warto rozpocząć swoją przygodę z klejami o słabszym chwycie. Błędy przy tych mocniejszych wersjach są niestety niewybaczalne – dlatego trzeba na to bardzo uważać!

Podsumowanie

 

Chemia do skóry to bardzo przydatny element, na którą powinno zwrócić się szczególną uwagę. Potrafi ona uwydatnić jakość dzieła, ale również uratować skórzane przedmioty po latach użytkowania. Dlatego nie należy skreślać chemii do skóry, a oddać jej chwałę, na którą z pewnością zasługuje. Jedyne na co trzeba zwracać uwagę to wybór sprawdzonych firm takich jak wcześniej wspomniana marka Fiebing’s!

Po więcej zajrzyj https://craft-point.com/

Comments are closed.