Mezoterapia igłowa jest zabiegiem medycyny estetycznej, który polega na wprowadzeniu pod skórę różnych substancji aktywnych w skoncentrowanych dawkach. Procedura jest wykorzystywana na różnych partiach ciała, w tym twarzy. Seria nakłuć, jaką przeprowadza lekarz, umożliwia wprowadzenie bezpośrednio pod skórę preparatów odżywczych, które mogłyby się nie wchłonąć całkowicie, gdyby były aplikowane na powierzchni naskórka. Taka terapia rewitalizująca jest zabiegiem kierowanym zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Jak przebiega cały zabieg? Jakich efektów można się po nim spodziewać?

Przebieg mezoterapii igłowej na twarz

Przed zabiegiem medycyny estetycznej, jakim jest mezoterapia igłowa, konieczna jest konsultacja z lekarzem. Taka rozmowa umożliwia lepsze poznanie kondycji zdrowia pacjenta, a także wykluczenie przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Następnie określa się, jakie są obecne potrzeby skóry twarzy i dobiera się pod tym kątem odpowiedni preparat. Na tym etapie lekarz musi ponadto ustalić głębokość wykonywanych nakłuć skóry, aby odżywcze koktajle precyzyjnie dotarły do miejsc potrzebujących największej, precyzyjnej ingerencji z zewnątrz.

 

Jeśli lekarz wspólnie z pacjentem ustalą, że można przejść do części zabiegowej, skóra twarzy pacjenta zostaje w pierwszej kolejności oczyszczona i zdezynfekowana. Kolejny krok to seria nakłuć poprzedzona nałożeniem środka znieczulającego. Nakłucia wykonywane niewielką igłą umożliwiają wstrzyknięcie pod skórę wybranego preparatu. W trakcie tej procedury może być odczuwany niewielki dyskomfort, a miejscowo może występować opuchlizna lub drobne siniaki.

Efekty po zabiegu

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który stosuje się najczęściej w przypadku pacjentów zauważających pierwsze oznaki starzenia skóry. Postępujące procesy starzeniowe mają związek z redukcją tkanki tłuszczowej w okolicy twarzy, zmniejszoną produkcją kolagenu i elastyny, jak i czynnikami zewnętrznymi (ekspozycja na promieniowanie UV, zanieczyszczenia, brak odpowiedniej pielęgnacji skóry). Procedura ułatwia utrzymanie młodszego, zdrowszego, bardziej promiennego wyglądu.

 

To chociażby zabieg, który pomaga zadbać o kondycję skóry i zmniejszyć jej podatność na występowanie różnych niedoskonałości. Mowa tutaj np. o zmianach potrądzikowych, czyli drobnych bliznach i przebarwieniach. To także bliznowce, ale i zwiotczenie skóry czy zmiany zmarszczkowe.

 

Odpowiednio dobrany do problemów skóry pacjenta preparat umożliwia także przywrócenie jej lepszego poziomu nawilżenia, jędrności, wygładzenia. Odżywcze substancje znajdujące się w takich koktajlach sprawiają, że skóra wygląda promiennie i jest gładsza, przyjemniejsza w dotyku.

 

Jak uważa lekarz Mirosław Rodak z Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu, mezoterapia może również poprawić gęstość skóry i przeciwdziałać oznakom wiotkości.

Dlaczego warto rozważyć wykonanie mezoterapii na twarz?

Jednym z powodów, dlaczego wiele osób rozważa skorzystanie z mezoterapii igłowej, jest możliwość poddawania się temu zabiegowi w każdym wieku. To procedura odpowiednia dla każdego typu cery.

 

Atutem jest także różnorodność substancji aktywnych wstrzykiwanych pod skórę. To chociażby kwas hialuronowy, koktajle witaminowe, peptydy biomimetyczne w skoncentrowanych dawkach.

 

Początkowo najlepiej poddać się serii omawianych zabiegów. Następnie dla utrzymania efektów można rozważyć systematyczne powtarzanie mezoterapii.

 

To, co również przemawia na korzyść tej procedury, to szybka rekonwalescencja — już następnego dnia można wykonać makijaż. Pierwsze efekty odświeżenia cery są widoczne zazwyczaj po 24 godzinach od przeprowadzenia serii nakłuć.

 

Zabieg wykonuje się w oparciu o kosmetyki i preparaty renomowanych marek, co umożliwia uzyskanie satysfakcjonujących efektów. Jeśli rozważasz skorzystanie z tej metody zabiegowej również u siebie, umów się na konsultację z lekarzem medycyny estetycznej w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu. Dzięki rozmowie upewnisz się, czy ten zabieg jest odpowiedni dla potrzeb Twojej skóry.

Comments are closed.