Warning: The magic method Bunyad_Demo_Import::__wakeup() must have public visibility in /home/u312109734/domains/catapultconsultingsolutions.com/public_html/wp-content/plugins/bunyad-demo-import/inc/class-ocdi-main.php on line 352
Czy warto zdecydować się na rolety zewnętrzne? - Serwis informacyjny

Podczas wykańczania domu wiele osób rozważa zamontowanie rolet zewnętrznych. Rozwiązanie to z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Często można je zauważyć w oknach nowo wybudowanych domów. Zastanawiasz się, czy warto zainwestować w rolety zewnętrzne? Poznaj zalety i wady tego rozwiązania.

Wady rolet zewnętrznych

Najczęstszym powodem, dla którego niektórzy nie decydują się na instalację rolet zewnętrznych, jest ich wysoka cena. Jest ona spowodowana między innymi wymagającym montażem. Kolejnym minusem jest konieczność podjęcia decyzji we wczesnym etapie wykańczania domu. Niektóre rodzaje rolet trzeba zainstalować już podczas budowy. W przypadku zakładania ich w wybudowanym już domu, mogą okazać się konieczne poprawki lub wybranie innego modelu.

Zalety rolet zewnętrznych

Lista zalet rolet zewnętrznych jest zdecydowanie dłuższa niż lista wad. Trudno więc dziwić się, że to rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne. Jakie są plusy tego rodzaju osłony?

Ochrona przed promieniami słonecznymi

Dzięki roletom zewnętrznym minimalizuje się ilość światła wpadającego do domu. Dają one możliwość całkowitego zaciemnienia pomieszczeń. Może to pomóc osobom mającym trudności z zasypianiem. W ciemnościach sen jest mocniejszy i zdrowszy, co znacznie wpływa na samopoczucie. 

Utrzymanie odpowiedniej temperatury pokojowej

Rolety zewnętrzne charakteryzuje skuteczna izolacja termiczna. Podczas upałów pozwalają utrzymać przyjemny chłód w domu, a zimą chronią nagrzane powietrze przed ulatnianiem się na zewnątrz. Dzieje się tak dzięki warstwie powietrza, która powstaje między szybą a roletą i stanowi barierę dla zmian temperatur. Ta właściwość rolet zewnętrznych zmniejszy wysokość rachunków za ogrzewanie i prąd.

Eliminacja hałasu

Jeśli dom znajduje się w hałaśliwej okolicy lub w pobliżu ruchliwej drogi, warto zainwestować w rolety zewnętrzne. Zminimalizują dźwięki dobiegające z zewnątrz i zagwarantują ciszę i spokój w domu. Rolety są też świetnym rozwiązaniem, jeśli planuje się huczną imprezę, ponieważ eliminacja hałasu działa w dwie strony. Muzyka i głośne rozmowy nie dobiegną do uszu żadnego sąsiada. 

Poczucie bezpieczeństwa

Mimo że nie wszystkie rolety zewnętrzne są antywłamaniowe, wszystkie znacznie zwiększają poczucie bezpieczeństwa i komfort psychiczny. Poza ochroną przed intruzami, rolety zewnętrzne osłaniają przed wzrokiem sąsiadów bądź przechodniów i gwarantują prywatność.

Czy rolety zewnętrzne chronią przed włamaniem?

Rolety zewnętrzne często kojarzone są z ochroną sklepów, biur lub magazynów. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie ich rodzaje mają właściwości chroniące przed włamaniem. Rolety antywłamaniowe stanowią osobną kategorię rolet i posiadają atesty bezpieczeństwa. Wyróżnia je materiał, z którego są wykonane, solidniejsze prowadnice oraz rygle zabezpieczające. Dodatkowo są znacznie droższe niż zwykłe rolety. 

Standardowe rolety zewnętrzne nie są jednak bezużyteczne w kwestii bezpieczeństwa. Taki rodzaj osłony okna z pewnością uchroni dom przed wandalizmem i stanowi znaczną przeszkodę dla potencjalnego włamywacza. Można również wybrać model z zamontowanym ryglem, który jeszcze bardziej zwiększy bezpieczeństwo.

Czy rolety zewnętrzne to dobry wybór?

Decyzja o inwestycji w rolety zewnętrzne powinna być uzależniona od indywidualnych potrzeb. Należy rozważyć okolicę, w jakiej znajduje się dom. W przypadku niebezpiecznego sąsiedztwa, w którym często dochodzi do włamań lub aktów wandalizmu, warto rozważyć zakup atestowanych rolet antywłamaniowych. Jeśli w pobliżu biegnie ruchliwa droga, rolety zewnętrzne skutecznie zminimalizują hałas. Często głównym powodem, dla którego ludzie decydują się na to rozwiązanie, jest ochrona przed upałami. 

Decydując się na zamontowanie rolet zewnętrznych należy przeanalizować własne potrzeby i warunki, w jakich stawia się dom. Jest to duża inwestycja, dlatego warto skonsultować ją ze specjalistami. 

Comments are closed.

opa2016.org zobacz ai-19.org