Zaprojektowanie wygodnego miejsca wypoczynkowego blisko domu jest dzisiaj prostsze niż nam się wydaje. Taras w ogrodzie to jedna z popularniejszych możliwości – jest to klasyczny podest, który wypuszczamy w ogród – takie rozwiązanie stosowane jest najczęściej w domach w zabudowie szeregowej. Jak zaaranżować miejsce wypoczynkowe?

Meble na taras w ogrodzie

Podstawą w miejscu wypoczynkowym są zawsze meble ogrodowe. Ich szeroki wybór w sklepach producentów pozwoli nam na wybranie kompletu idealnie dopasowanego do naszych potrzeb. Jednymi z najchętniej wybieranych są dzisiaj meble technorattanowe. Dlaczego?

Komplety technorattanowe proponowane dzisiaj znacząco różnią się od tego, co widzieliśmy w sklepach 10-15 lat temu. Dzisiaj producenci proponują nam piękne meble na taras w ogrodzie, które zapewnią nam wygodę, ale tez poprawią estetykę otoczenia. Olbrzymią zaletą mebli technorattanowych jest ich stosunek jakości do ceny – meble te tworzone są z materiałów o wysokiej odporności na ścieranie czy zmienne warunki atmosferyczne. Nawet po wielu latach użytkowania meble te nie odkształcają się, zachowują elegancki i żywy kolor, a nasz taras w ogrodzie wygląda idealnie!

Konstrukcja mebli technorattanowych

Do produkcji mebli technorattanowych wykorzystuje się plecionkę syntetyczną, która do złudzenia przypomina naturalny rotang. Plecionka ta posiada nieporowatą strukturę, przez co nie chłonie ona wilgoci czy brudu, a jej czyszczenie jest proste. Plecionka do złudzenia imituje naturalny rotang, prezentuje się ona wyjątkowo wśród zieleni. Stelaże mebli technorattanowych tworzone są z aluminium malowanego proszkowo. Ten rodzaj stelaża jest niezwykle lekki, przez co sama waga mebla nie jest wysoka, a jego podnoszenie czy przenoszenie nie sprawia problemów. 

Comments are closed.