Zadaszenia tarasowe można samodzielnie zbudować, a można również nabyć je w wersji gotowej (jedynie do złożenia), wchodząc m.in. na stronę gardenspace.sk/zastresenie-terasy. Warto sprawdzić (w jakiejkolwiek z tych opcji), jaki dokładnie materiał będzie znajdował się na dachu, nad zadaszeniem.

Drewniany dach nad tarasem

Ciekawą propozycję stanowi drewno. Cała konstrukcja wykonana jest z drewna. Nie tylko ścianki boczne, ale również dach. Jeżeli na szczycie deski ułożone są dość gęsto (podobnie jak z boku, jednak występują przerwy), to można całą konstrukcję wykorzystać także jako pergolę. Często stosuje się również taką propozycję jako wiatę na rowery lub na samochód. Można również zdecydować się na to, aby nie stosować żadnych przerw, aby całe zadaszenie wykonać bardzo gęsto. 

Tkaniny i płótna

Warto wyobrazić sobie markizy. One to właśnie wykonane są z tkanin. Materiał jest dobrą opcją, ponieważ występuje on w formie pełni zautomatyzowanej. Tzn. takich, które można sterować za pomocą pilota. Aczkolwiek, jest to nieco droższa wersja zadaszenia nad taras. Mówiąc o tkaninie, mowa jest również o żaglach, które spotkać można często m.in. na placach zabaw.

Zadaszenie z poliwęglanu

Jedno z najpopularniejszych. Mowa tutaj głównie o przejrzystych płytach. Takich, które pozwalają na przepuszczenie światła, chroniąc m.in. przed deszczem. Jeden z najtrwalszych materiałów, który stosowany jest w wersjach gotowych, jak również można zamontować ją samodzielnie. Nie będzie on sprawiał trudności podczas montażu

 

Comments are closed.