Warning: The magic method Bunyad_Demo_Import::__wakeup() must have public visibility in /home/u312109734/domains/catapultconsultingsolutions.com/public_html/wp-content/plugins/bunyad-demo-import/inc/class-ocdi-main.php on line 352
Ubezpieczenie samochodu osobowego – co musimy wiedzieć? - Serwis informacyjny

Jako właściciele samochodu osobowego musimy pamiętać o tym, że zobowiązani jesteśmy do corocznego przeglądu samochodu na okręgowej stacji diagnostycznej oraz to odnowienia polisy ubezpieczeniowej OC. Szczególnie temat ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej jest istotny – ubezpieczenie to pozwala na pokrycie szkód wyrządzonych przez nas na drodze. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowym dokumentem dla każdego posiadacza pojazdu!

Ubezpieczenie OC – dlaczego tak ważne?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, w przeciwieństwie do ubezpieczeń takich jak AC czy Assistance, jest wymagane prawem. Jest to niejako zabezpieczenie interesów innych użytkowników drogi w razie kolizji czy wypadku spowodowanego z naszej winy. OC pokrywa zarówno koszty leczenia osób poszkodowanych, jak również koszty związane z naprawą uszkodzonego samochodu innego użytkownika drogi. Ubezpieczenie samochodu tego typu zakupimy w firmach ubezpieczeniowych – polisa jest ważna rok i konieczne jest jej odnawianie, najlepiej z zachowaniem ciągłości ubezpieczenia. Dokument potwierdzający posiadanie polisy powinniśmy mieć zawsze przy sobie podczas podróżowania samochodem. Koszt ubezpieczenia nie jest stały i wynika z szeregu czynników. Wśród nich wymienia się wiek kierowcy i jego doświadczenie za kierownicą liczone w latach, bezwypadkowa jazda, ale również rocznik i rodzaj pojazdu, jego przebieg. Składki na polisę mogą różnić się w zależności od biura ubezpieczeniowego, przez co warto odwiedzić ich kilka i znaleźć ofertę dopasowaną do naszych potrzeb. 

Ubezpieczenie również online 

Ciekawą formą zakupu ubezpieczenia OC czy też każdego innego jest możliwość zakupu w formie online. To olbrzymia oszczędność naszego czasu oraz pieniędzy – w ten sposób nie musimy dojeżdżać do centrów wiat, szukać miejsc parkingowych. 

Comments are closed.

opa2016.org zobacz wiecje .edu.pl