Jakoś naszej skóry twarzy zależy od wielu czynników: naszego wieku, diety, środowiska, w którym żyjemy, stosowanych kosmetyków. Czasami jednak nawet najlepsza opieka i pielęgnacja to za mało. Chcąc zadbać o naszą skórę i poprawić jej wygląd sięgamy po profesjonalne zabiegi kosmetyczne – lasery kosmetyczne to jedna z opcji, która warto wypróbować!

Jak działają lasery kosmetyczne?

Nowoczesne lasery kosmetyczne to urządzenia, które na stałe zadomowiły się w gabinetach kosmetycznych. Ich zakres działania jest niezwykle szeroki: lasery kosmetyczne mogą skutecznie poprawiać wygląd naszej skóry, jak i niwelować blizny czy przebarwienia, również włókniaki. Działanie laserów jest niezwykle szerokie, przez co cieszą się one wyjątkową popularnością. Lasery kosmetyczne działają poprzez emitowanie wiązki światła o określonej długości. Wiązka taka penetruje naszą skórę i doprowadza do wyparowania wody z komórek. Takie działanie sprawia, że komórka jest uszkodzona i z czasem zostaje usunięta z naszego organizmu. Poprzez działanie lasera organizm zostaje zmuszony do podjęcia wzmożonych działań regeneracyjnych. W ten sposób możliwe jest szybsze odbudowanie zdrowych komórek i tkanek. 

Czy lasery kosmetyczne są bezpieczne w użyciu?

Zdecydowanie tak – lasery kosmetyczne w rękach doświadczonych specjalistów to idealne rozwiązanie problemów związanych z wiotką skórą, przebarwieniami czy zmarszczkami. Nie ma potrzeby specjalnego przygotowania do zabiegu – niezbędny okaże się jednak wywiad medyczny i wyeliminowanie wszelkich przeciwwskazań lekarskich. Zabieg trwa ok. 40 minut, a okres rekonwalescencji do 6 tygodni. Po tym czasie możliwe jest powtórzenie zabiegu, aby uzyskać lepsze efekty. Po serii zabiegów skóra jest zregenerowana i świeża.

Comments are closed.