Warning: The magic method Bunyad_Demo_Import::__wakeup() must have public visibility in /home/u312109734/domains/catapultconsultingsolutions.com/public_html/wp-content/plugins/bunyad-demo-import/inc/class-ocdi-main.php on line 352
Ubezpieczenie szkolne – jak działa? - Serwis informacyjny

Zabawa, nauka, nowe doświadczenia oraz kontakty z rówieśnikami – to codzienność naszych dzieci. Chcąc, by poznawały świat w sposób bezpieczny, warto pomyśleć o praktycznej polisie ubezpieczeniowej dla dziecka. Ubezpieczenie szkolne jest rozwiązaniem, które pozwoli na uzyskanie dodatkowych środków w razie wypadku i skuteczniejsze leczenie, ale nie tylko. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu szkolnym? Kogo może objąć?

Czym jest ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne to jedna z podstawowych polis, oferowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Ubezpieczenie szkolne obejmuje dzieci w wieku szkolnym (do 20. roku życia), ale może być wykupione także dla przedszkolaków czy dzieci… tuz po narodzinach! Szeroki zakres pomocy, jaką oferuje ubezpieczenie daje komfort zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Warto również wiedzieć, że ubezpieczenie szkolne obejmuje nie tylko czas spędzony w szkole, ale też czas zabaw w domu, w jego pobliżu, wszelkie wyjazdy wakacyjne. Ubezpieczenie szkolne obowiązuje rok. Podstawowy zadaniem ubezpieczenia szkolnego jest wypłata środków pieniężnych w przypadku wystąpienia nieszczęśliwego wypadku ubezpieczonego lub też jego śmierci. Okazuje się, że ubezpieczenie może być rozszerzone – oznacza to jeszcze szerszy zakres ochrony!

Jak rozszerzane jest ubezpieczenie szkolne?

Dla jeszcze lepszej ochrony dziecka ubezpieczenie szkolne może być znacząco rozszerzone. Dostępne możliwości to przede wszystkim zasiłek dzienny z tytułu krótkotrwałej niezdolności do nauki, ale też zwrot kosztów rehabilitacji, która niezbędna była po nieszczęśliwym wypadku. Rozszerzone ubezpieczenie szkolne pozwala też na zwrot koszów wypożyczenia specjalistycznego sprzętu ortopedycznego (ortezy, protezy, gorsety ortopedyczne).

Comments are closed.

h.pl orthegoldcps.org -spu.org