Palmy, ze względu na swój egzotyczny wygląd, stanowią pożądane i ciekawe wyposażenie zarówno wnętrz jak i ogrodów. Dodatkowym atutem tych roślin jest także fakt, że można uprawiać je zarówno w domu jak i w ogrodzie, przez cały rok.

Palmy w ogrodzie – dlaczego warto je mieć?

Korzyści z posiadania palm w domu i w ogrodzie jest co najmniej kilka. Przede wszystkim są to rośliny bardzo modne już od wielu dekad i nie zanosi się, aby miało się zmienić coś w trendach. Są również łatwe w uprawie, tak więc nawet początkujący hodowca podoła zadaniu. Niewątpliwą zaletą palm jest to, że oczyszczają powietrze ze szkodliwych związków i świetnie sprawdzają się jako filtry powietrza. Maja także duże walory estetyczne i łatwość dopasowywania się do wielu kompozycji. Świetnie wyglądają na balkonie, na tarasie, w ogrodzie, a wszystko to za sprawą egzotycznego wyglądu, dużych niekiedy rozmiarów, pierzastych liści w kształcie wachlarza.

Co to są palmy mrozoodporne?

Palmy mrozoodporne to taki gatunek, który spokojnie uprawiać można w gruncie, albo w pojemnikach. Te wysadzane w gruncie doskonale znoszą mróz, nawet do osiemnastu stopni. Palmy mrozoodporne, które sadzi się w pojemnikach, powinny stać w chłodniejszym pomieszczeniu.Palmy, które rosną w ogrodzie, należy odpowiednio zabezpieczyć przed nadejściem zimy. Robi się to za pomocą grubej warstwy ściółki, a dodatkowo można nakryć je jeszcze osłonkami, które będą z jednej strony chronić przed mrozem, a z drugiej będą zapewniać swobodny dostęp powietrza do rośliny. W niektórych przypadkach, aby dobrze ochronić roślinę, stosuje się specjalne kable grzewcze.

W jakich warunkach należy uprawiać palmy?

Palmy to rośliny, które są bardzo łatwe w uprawie. Najważniejsze jest, aby zapewnić im dużo przestrzeni, która jest odpowiednio nasłoneczniona. Palmy lubią również podłoże, które jest wilgotne, ale nie może być za bardzo przemoczone, ponieważ rośliny te gniją. Powinno się także co dwa, trzy tygodnie stosować specjalne nawozy, które mają zwiększoną ilość potasu.Palmy, które są ustawione w pomieszczeniach, należy zraszać, aby nie dopuścić do brązowienia ich końcówek. Od czasu do czasu należy również usuwać delikatnie suche liście.Palm nie należy rozmnażać przy pomocy wysiewu nasion, ponieważ na efekty trzeba czekać bardzo długo. Najlepszym rozwiązaniem jest kupno gotowej sadzonki w sprawdzonym sklepie ogrodniczym.Właściwie wszystkie gatunki palm nadają się do uprawiania w ogrodzie i balkonie latem, natomiast niewielka ich część do całorocznej uprawy na zewnątrz.

Więcej informacji znajdziesz na stronie palmy.

Comments are closed.