Przydomowy ogród może stać się naszym ulubionym miejscem wypoczynkowym jeśli tylko poświęcimy mu nieco uwagi i czasu – przekonują projektanci i architekci zieleni. Poza zadbaniem o samą zieleń warto również znaleźć wygodne meble ogrodowe, które pozwolą nam na odpoczynek blisko natury. Jakie propozycje mają dla nas topowi producenci? Na co zwracać uwagę kupując komplet meblowy?

Wygodne meble ogrodowe z technorattanu

Nowoczesne meble technorattanowe są dzisiaj jednymi z najchętniej kupowanych w Polsce. ich zaletą jest wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wnikanie brudu. Niska waga to zaleta aluminiowego stelaża malowanego proszkowo. Stelaż ten nie odkształca się, nie jest podatny na działanie korozji. Dodatkowo meble technorattanowe to rozbudowane kolekcje, w których bez trudu znajdziemy zarówno meble wypoczynkowe, kawowe czy jadalniane. Wierzch mebla technorattanowego pokrywa plecionka imitująca do złudzenia naturalny rattan. Ten rodzaj tworzywa nie jest podatny na promieniowanie UV, nie płowieje, na długie lata zachowa piękny, żywy kolor. Wygodne meble ogrodowe tego typu doskonale sprawdzają się w konkretnych aranżacjach: skandynawskich, loftowych, nowoczesnych.

Wygodne meble ogrodowe modułowe

Ciekawą opcją w naszym ogrodzie mogą być również wygodne meble ogrodowe o budowie modułowej. Takie meble tarasowe zaskoczą nas nie tylko konstrukcją, ale i możliwościami zmian w obrębie przestrzeni wypoczynkowej. Nowoczesne meble modułowe oparto na lekkich, aluminiowych stelażach, ich wierzch pokrywają miękkie poduszki i siedziska. W zależności od potrzeb elementy kolekcji modułowych możemy wykorzystać osobno lub też łączyć je w obszerne sofy narożne. Meble modułowe pozwolą nam na zaprowadzanie zmian w przestrzeni wypoczynkowej kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota. 

Comments are closed.