Warning: The magic method Bunyad_Demo_Import::__wakeup() must have public visibility in /home/u312109734/domains/catapultconsultingsolutions.com/public_html/wp-content/plugins/bunyad-demo-import/inc/class-ocdi-main.php on line 352
Nie tylko spodnie do jazdy konnej, czyli podstawowy sprzęt jeździecki - Serwis informacyjny

Konie w obecnych czasach znajdują bardzo popularne zastosowanie – nie tylko w sporcie, ale także w leczeniu dzieci, a nawet dorosłych. Do jazdy konnej należy w odpowiedni sposób się przygotować. Przydadzą się nie tylko spodnie do jazdy konnej, ale również inne, bardzo ważne akcesoria.

Lista niezbędnych rzeczy

Listę takich bardzo ważnych rzeczy otwierają sztyblety lub oficerki. Obydwie rzeczy to specjalne buty do jazdy konnej – aczkolwiek ciekawostką jest fakt, że sztyblety wiele pań również nosi na ulicach miasta. Sztyblety to buty sięgające prawie do kolan. Oficerki są zdecydowanie krótsze i sięgają ledwo do kostki. Obydwa rodzaje obuwia posiadają specjalne, wyprofilowane podeszwy, które zapewniają większą stabilność w siodle. Podobnie jak spodnie do jazdy konnej, dzięki którym jeździec może czuć się zdecydowanie lepiej w dosiadzie.

Spodnie do jazdy konnej – co oprócz nich?

Skoro mamy już spodnie i buty, to pamiętajmy o kurtce. Może w cieplejsze, letnie dni taki element garderoby nie będzie nam potrzebny, ale na pewno kurtka przyda nam się w te chłodniejsze dni. Dla wielu osób (w szczególności dla pań) ta uwaga jest bardzo ważna – starajmy się wybierać kurtki w stonowanych kolorach, których nie będzie problemu z dopasowaniem do reszty odzieży. Jeźdźcy starają się stworzyć jednolity strój – dla własnej wygody. Może nie dla każdego jest to ważne, ale wiele osób zwraca na to uwagę. Chociaż, każdy ma prawo ubierać się na jazdę konną tak, jak się mu to tylko podoba, pamiętając o swoim komforcie. 

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/kara-za-nieprzerejestrowanie-samochodu/ https://beesafe.pl/porady/jazda-pod-wplywem-alkoholu/ zobacz wiecej