Tusze do drukarek Canon są łatwe do kupienia. Wiele tuszy dostępnych jest w opcji oryginał lub zamiennik. Przykładem jest tu choćby Canon Pixma MG5750 tusz. Zamienniki tego tuszu są znacznie tańsze od oryginałów. Czy warto zatem je kupować? Czy jakość wykonanych wydruków będzie taka jak przy tuszach oryginalnych czy też gorsza?

Tusze zamienniki

Na początku warto powiedzieć wprost – zamienniki to tusze niegorsze od oryginalnych. Wiele jednak zależy od tego czy zostały napełnione w prawidłowy sposób i czym zostały napełnione. W przypadku takich pojemników jak Canon Pixma MG5750 tusz, jest jeden plus. Plastik, z którego wykonano pojemnik jest przeźroczysty, zatem można podejrzeć jak dokładnie został napełniony pojemnik z tuszem i czy barwa tuszu jest wyrazista. W pojemniku jest gąbka, którą jest nasączony tusz. Jeśli w znacznej części jest biała, a nie ma barwy tuszu to jasny sygnał, że do pojemnika wlano minimalną ilość tuszu. Takich zamienników nie warto kupować, bowiem bardzo szybko konieczne będzie kupowanie kolejnych

Zamienniki? Tylko z dobrych firm

Jeśli już decydujemy się na tusze zamienniki, warto stawiać tylko na te z dobrych firm, które napełniają tusze i tonery od lat. Niestety pojawia się wiele podejrzanych firm, które próbują napełniać tusze i wytwarzać w ten sposób zamienniki. Na aukcjach internetowych pojawiają się także ogłoszenia osób, które napełnianiem tuszy chcą sobie dorobić. Zakup tuszu zamiennika w przypadkowym miejscu może spowodować kłopoty z drukarką. W najlepszym wypadku taki tusz szybko się skończy. Istnieje tez ryzyko, że ulegnie uszkodzeniu, a nawet rozszczelnieniu, co może skończyć się zabrudzeniem tuszem części drukarki, w której pojemnik był zamontowany, a nawet biurka, na którym drukarka stoi. Zamienniki z dobrych firm to pewność jakości napełnienia. W takich firmach tusze napełniane są w maksymalny możliwy sposób, można tez więc mieć pewność, że zamiennik wystarczy na wykonanie nawet kilkuset stron wydruków.

Zakładając nowe tusze do drukarki nie można zapominać o ściągnięciu z pojemników folii zabezpieczających i innych zabezpieczeń. Po założeniu zaś do drukarki – by zminimalizować ryzyko zaschnięcia tuszy – warto korzystać z drukarki regularnie. Wskazane jest zrobienie choć jednego wydruku raz na kilkanaście dni. Tak postępując, możemy mieć pewność, że tusz w kanalikach głowicy drukującej nie stanie się suchy i ich nie zatka. Jeśli jednak tak by się stało, nie należy od razu wyrzucać tuszy. Płyn do udrażniania głowic pojemników z tuszem kosztuje bardzo mało. Warto więc zakupić buteleczkę i w razie konieczności włożyć pojemnik na tusz do pojemnika, w którym na dnie jest trochę płynu. Po kilku godzinach płyn powinien rozpuścić zaschnięty tusz, dzięki czemu drukowanie będzie znowu możliwe.

Więcej informacji znajdziesz na stronie canon pixma mg5750 tusz.

Comments are closed.