Depilacja laserowa jest w ostatnim czasie bardzo modnym zabiegiem. Jednak moda to nie wszystko – tutaj liczy się również wygoda i komfort. Nikt chyba nie lubi golenia się żyletkami, które często wywołują zacięcia, podrażnienia czy pieczenie skóry. Najgorsze jest to, że proces ten należy regularnie powtarzać. To też czas, ale i pieniądze wydane na wszystkie potrzebne kosmetyki. Warto jest raz na zawsze uporać się z owłosieniem danej partii ciała i zdecydować się na depilację laserową.

Depilacja laserowa – o czym warto pamiętać?

Depilacja laserowa to bardzo bezpieczny i bezinwazyjny proces. Jednak należy pamiętać o kilku punktach, aby nie przynieść sobie krzywdy. Depilacji laserowej nie powinny poddawać się osoby, które są w ciąży, posiadają choroby takie jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry czy też cukrzyca. Dodatkowo zażywanie leków fotouczulających i kąpiele słoneczne są zakazane. W momencie poddawania się depilacji laserowej i poruszania się w słoneczne dni konieczne jest użycie dobrej jakości kremu z filtrem UV, aby nie poparzyć skóry.

Cały proces opiera się o działanie dobrze dobranego lasera. Ustawiony laser wysyła wiązkę światła o określonej długości fali, która jest pochłaniana przez melaninę. Melanina to barwnik skóry występujący w jej wnętrzu. Pochłania on wiązkę światła przekształcając jej energie w energię cieplną nagrzewając się. Nagrzana melanina uszkadza cebulkę włosa, która odpowiedzialna jest za ich wzrost. W momencie uszkodzenia cebulki włosa w fazie jej wzrostu można mieć pewność co do trwałości procesu. Ale nigdy nie wiadomo kiedy ta faza następuje dlatego do otrzymania pełnego efektu konieczne jest poddanie się od 4 do 6 zabiegów na daną partię ciała.

Depilacja laserowa Szczecin

Wybór odpowiedniego salonu jest bardzo ważny! Osoby odpowiedzialne za procesy depilacji laserowej są bardzo dobrze wyszkolone w takich miejscach co podnosi jakość prowadzonych usług. Szczecin jest jednym z miast, w których można znaleźć wiele dobrych salonów depilacji laserowej.

Zobacz także: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-szczecin/

Comments are closed.