Od pierwszych dni pragniemy nasze dzieci otoczyć najlepszą ochroną. Dlatego z wielką starannością wybieramy produkty, które jedzą i którymi się otaczają. Ubranka z czystej bawełny, zabawki bezpieczne dla najmłodszych dzieci i oczywiście najdelikatniejsze kosmetyki. Nasz wybór również powinien dotyczyć produktów do prania ubranek niemowlęcych. Ponieważ ubranka mają stały kontakt ze skórą dziecka powinny być wyprane w delikatnych, ekologicznych środkach które, nie powodują podrażnień i uczuleń. Szczególnie w wieku niemowlęcym, środki do prania dziecięcych ubranek powinny spełniać najbardziej surowe kryteria dotyczące obniżonej zawartości detergentów, a także substancji zmiękczających,  wybielających, odplamiających, barwiących, zapachowych, konserwujących.

Ekologiczny płyn do prania dla niemowląt

Płyn do prania często mylony jest z tym do płukania. Płyn do prania ma takie działanie jak proszek. Natomiast płyn do płukania ma nadać ładny zapach i miękkość płukanym tkaninom. Jednak jeśli chodzi o ubranka dziecięce, należy jednak pamiętać, że stosowanie większości płynów zmiękczających jest jest nie wskazane. Zwykłe płyny do płukanie zawierają za dużą ilość szkodliwych dla najmłodszych substancji. Jedyny wyjątek stanowią środki czystości dla dzieci dedykowane specjalnie dla najmłodszej grupy wiekowej.

Dobry płyn do prania dla niemowląt, powinien być przede wszystkim hipoalergiczny, jego stosowanie znacząco zmniejsza możliwość wystąpienia reakcji alergicznych. Warto szukać tych, które uzyskały certyfikat lub pozytywną opinię renomowanego ośrodka badawczego, na przykład Instytutu Matki i Dziecka, albo Centrum Zdrowia Dziecka. Dobry płyn do prania ubranek dziecięcych powinien nie zawierać fosforanów, konserwantów, sztucznych barwników i substancji zapachowych. Bazować na surowcach pozyskiwanych z upraw prowadzonych bez udziału nawozów sztucznych, środków petrochemicznych etc.

Hipoalergiczny płyn do prania dla dzieci

Podstawowym czynnikiem dla którego płyn do prania dla dzieci przez wielu uważany jest za lepszy wybór niż proszek im dedykowany jest jego konsystencja. Uważa się, że płyn, jako ciecz, łatwiej rozpuszcza się w wodzie i lepiej wypłukuje się z ubranek. Ma to niebagatelne znaczenie, ponieważ wtedy mniej środka ma bezpośredni kontakt ze skórą dziecka.

Zobacz także https://xlblog.pl

Comments are closed.