Nowoczesne projekty architektoniczne domów zachwycają niebanalnymi rozwiązaniami.  Wyrazistą dekoracją minimalistycznych brył są przeszklenia w nietypowych kształtach i dużych wymiarach. Niestety, kupno panoramicznych, niestandardowych okien „od ręki” jest niemożliwe. Realizacja projektu często wymaga zamówienia okien o ściśle określonych parametrach, wymiarach  i kształcie. O czym należy pamiętać, zamawiając okna na wymiar?

Okna na wymiar – co należy wziąć pod uwagę?

Okna na wymiar  muszą być starannie dopasowane do konstrukcji budynku i wyróżniać się parametrami (przede wszystkim termoizolacyjnością i izolacją akustyczną) spełniającymi wymogi techniczne danego projektu. Okna wykonane na wymiar według wytycznych w projekcie są idealnie dobrane do otworów okiennych, harmonijnie komponują się z budynkiem pod kątem wizualnym, są dopasowane do indywidualnych oczekiwań. Klient sam decyduje, w jaki sposób będzie otwierało się okno, z jakiego materiału będzie wykonana rama i jaki będzie miała kolor. Nowoczesne metody produkcji umożliwiają produkcję dużych, nietypowych przeszkleń osadzonych w ramach drewnianych, aluminiowych i plastikowych.

Wybierz mądrze!

Wybierając producenta okien na wymiar, nie zdawaj się na przypadek. Jeśli chcesz mieć pewność, że nowe okna będą  w nienagannym stanie służyć przez wiele lat, skorzystaj z oferty renomowanego producenta oferującego certyfikowane okna. Ważne jest, aby zlecić montaż okien fachowcom. Nawet nieznaczne nieszczelności mogą spowodować, że nowoczesne okno wyprodukowane według rygorystycznych standardów nie będzie dobrze spełniało swojej funkcji.

Comments are closed.