Wibroterapia oscylacyjno-cykloidalna to jeden z zabiegów rehabilitacyjnych, który ma za zadanie terapeutycznie oddziaływać na organizm człowieka. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu wibracji o odpowiednio dobranych parametrach. Wibroterapia dzięki modułowej konstrukcji oraz sterowaniu odpowiadającym za amplitudę, przyspieszenie oraz częstotliwość wibracji, uznawana jest za bardzo bezpieczną i wyjątkowo skuteczną metodę wspomagają pracę fizjoterapeutów.

 

Dlaczego wibroterapia oscylacyjno-cykloidalna jest lepsza od terapii wibracyjnej?

 

Śmiało można powiedzieć, że wibroterapia oscylacyjno-cykloidalna posiada wszystkie zalety zabiegów wibracyjnych. Jednak umożliwia jednocześnie osiągnięcie znacznie lepszych efektów, co możliwe jest dzięki kontroli drgań. Modułowa budowa urządzeń stosowanych w hydroterapii pozwala fizjoterapeucie na bardzo precyzyjne dopasowanie parametrów wibroterapii, co pozytywnie wpływa na skutki terapii.

 

Wibroterapia oscylacyjno-cykloidalna – efekty

 

Jeśli chodzi o główne cele wibroterapii, to mowa tutaj głównie o poprawie krążenia, a także zwalczaniu bóli o różnym pochodzeniu. Wibroterapia może również pomoc w przygotowaniu pacjenta do ćwiczeń zdrowotnych.

 

Warto podkreślić, że wibroterapia jest powszechnie stosowana w kosmetologii oraz sporcie, dlatego że stanowi doskonały sposób na poprawę składu ciała i napięcia mięśniowego.

 

Niska częstotliwość stosowanej wibracji pomaga osiągnąć stan odprężenia organizmu, zmniejsza napięcie nerwowe, a jednocześnie redukuje poziom zmęczenia. z kolei wyższa częstotliwość drgań powoduje kurczenie się mięśni, co umożliwia ich kontrolowanie w zależności od oczekiwanych efektów zabiegu. Sprawdź na https://www.wibroterapia.pro

 

Miejscowe stosowanie wibroterapii oscylacyjno-cykloidalnej umożliwia poprawę miejscowego ukrwienia, co przyspiesza procesy gojenia ran – powstałych na skutek owrzodzeń i odleżyn, a także zmniejszenie obrzęków.

 

Podsumowując, istotą wibroterapii oscylacyjno-cykloidalnej jest obniżenie poziomu bóli różnego pochodzenia. Połączenie metod manualnych fizjoterapii oraz wibroterapii pozwala osiągnąć bardzo zadowalające, spektakularne efekty. Śmiało można powiedzieć, że wibroterapia odciąża terapeutę, pozwalając mu bardziej skupić się na poszczególnych problemach swoich pacjentów.

Comments are closed.